La Liga: zsinórban harmadik bajnokiját veszítette el a Sevilla – videóval

Két hullámzóan teljesítő csapat találkozott a La liga 8. fordulójában, az Athletic Bilbao és a Sevilla is csak kétszer győzött a legutóbbi öt fordulóban. Ráadásul az előző körben mindkét együttes kikapott.

Remekül kezdte a meccset a Sevilla, Lucas Ocampos bal oldali beadásából a középen érkező Juszef en-Nesziri már a 9. percben megszerezte a vezetést (0-1). Sőt, az 51. percben en-Nesziri majdnem duplázott, fejesénél Inigo Martínez mentett a gólvonalról. Végül azonban nem tudott győzni a Sevilla, sőt Iker Muniain a 76. percben egy szöglet utáni csúsztatott fejesre érkezett a hosszún és jobbal a léc alá lőtt (1-1), majd tíz perccel később Oihan Sancet szerzett hasonló gólt (2-1). Julen Lopetegui csapata így már négy meccse nyeretlen a bajnokságban és sorozatban a harmadik verségét szenvedte el.

Athletic Bilbao – Sevilla 2-1 (0-1)
en-Nesziri (9.), ill. Muniain (76.), Sancet (86.)