Ligue 1: küzdelmes mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a PSG – Videóval

A kezdeti bukdácsolást követően mára már listavezetővé vált PSG a Nantes otthonába látogatott a francia labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában.

Az első játékrészben mindössze egyetlen feljegyezhető komolyabb szituáció volt, a 12. percben Sarabia találta el a baloldali kapufát, ezen kívül a hazaiknak volt egy lehetősége, de Moses lövése kapu mellé ment. A második félidőt viszont azonnal góllal nyitja a PSG, Mbappé keveregetett a bal oldalon, majd remekül játssza középre a labdát, megtalálva Ander Herrerát, a spanyol középpályás pedig kapásból vágta a kapuba a labdát (0-1). A 64. percben pedig kettőre növeli előnyét a vendég gárda, ugyanis büntetőhöz jutottak, amit Mbappé értékesített nagyon higgadtan (0-2). Alig öt perccel később Diarra belépőjét követően a hazaiak is büntetőhöz jutnak, amelyet Bamba elpuskáz, így marad a kétgólos vendég vezetés. A mérkőzés hajrájában még Pablo Sarabia is betalált egy csúnyán eladott hazai labdából, amellyel beállította a végeredményt a spanyol (0-3).

Nantes – PSG 0-3 (0-0)
Játékvezető: El Hadj H. (Fra), Helyszín: Stade de la Beaujoire (Nantes)
Gólszerzők: ill. A. Herrera (47.), K. Mbappé (64. – büntetőből), P. Sarabia (88.)