Felkészülés: sok gólos, változatos meccset tudott megnyerni Mexikó

Két a VB-selejtezőkre készülő csapat találkozót Bécsújhelyen. Mexikónak és Dél-Koreának is 1-1 felkészülési mérkőzése lesz már csak ebben az évben, ezen a találkozón kívül.

A találkozót a mexikóiak kezdték jobban, többször is csak a szerencsének köszönhették a koreaiak, hogy nem kaptak gólt. Ennek ellenére a 20. percben az ázsiai csapat szerezte meg a vezetést. A Premier League-ben a hónap játékosának választott Son Heung-Min beadását Hwang váltotta gólra 0-1!
A második félidőben 3 őrült perc alatt 3 góllal el is döntötte a mérkőzést. A 67. percben Raúl Jimenez egyenlített, majd a 69. percben Antuna góljával, már vezetett Mexikó és 70. percben Salcedo góljával már 3-1 volt az állás.
A 87. percben Kwon góljával egy gólra felzárkózott a koreai csapat, de már több gólt nem sikerült szerezniük.

A következő napokban mindkét csapat marad Ausztriában. November 17-én Mexikó Grazban Japánnal csap össze, míg Dél-Korea Maria Enzersdorfban Katar együttesével mérkőzik meg.

Mexikó – Dél-Korea 3-2 (0-1)
Helyszín: Bécsújhely Vezette: H. Lechner (osztrák)
Gólszerzők: Jimenez (67.), Antuna (69.), Salcedo (70.) ill. Hwang (20.), Kwon (87.)