Ferencváros: “büszkék lehetünk magunkra”

Ahogyan arról beszámoltunk, a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában a Ferencváros együttese vezetésről 2-1-es vereséget szenvedett az olasz rekordbajnok Juventus vendégeként…

A mérkőzés lefújását követően a magyar bajnok Ferencváros ukrán szakvezetője, Szerhij Rebrov a tőle megszokott objektivitással értékelt, és bár a vereség miatt nyilván csalódott volt, rendkívül büszke volt a csapatára

“Büszke vagyok a játékosaimra, mondtam nekik az öltözőben, hogy nekik is annak kell lenniük magukra. Az utolsó percben kaptuk a gólt, de végig jól védekeztünk, egy Juventus ellen, főleg idegenben, ez nem egy egyszerű feladat. Csalódottak vagyunk, de örülök annak a védekezésnek, amit bemutattunk, valamint a kontratámadásainknak is, melyekből többször is volt esélyünk gólt lőni. Végig nagy nyomás alatt voltunk, nem tudtuk mi irányítani a játékot. Jól kezdtük mindkét félidőt, a két játékrész első 10-15 percében kompaktak voltunk, kontrákat vezettünk. Persze voltak hibák, de ez a Bajnokok Ligája szintje. Az a csapat, aki itt játszik a Juventus ellen, biztos, hogy fog hibázni. Örülök, hogy a játékosok megértették a védekezés fontosságát. Látni lehetett Lovrencsics Gergőn és Marcel Heisteren a szélen, hogy mennyire gyorsak, de ez igaz a belső védőkre is. Nem tudok senkit kiemelni, jó működött a mechanizmus. Örülök annak, milyen jól működött a védekezésünk, ezt a játékot a bajnokságban is folytatni kell, hiszen látjuk, hogy tudunk így is játszani”

– idézte a vezetőedző szavait a Fradi.hu.