A hajrában szerzett bombagóllal dőlt el az afrikai Bajnokok Ligája – videóval

A sorozat fináléjában az Al Ahly, 42-szeres és a Zamalek, 12-szeres egyiptomi bajnok csapott össze.

Remekül kezdte a meccset az Al Ahly, Soleya már az 5. percben betalált (0-1). Ezt követően kiegyenlített volt a játék képe. A Zamalek a 31. percben egyenlíteni tudott, Shikabala volt eredményes (1-1). A második játékrészben a Zamalek birtokolta többet a labdát, de az Al Ahly játszott valamivel veszélyesebben, de mindkét csapat a biztonságos védekezésre rendezkedett be, egyik együttes sem akart hátrányba kerülni. Ez majdnem össze is jött, de a 86. percben az Al Ahly Magdi Kafsha találatával eldöntötte a mérkőzés sorsát (1-2). Az Al Ahly, így immár a 9. alkalommal hódította el a CAF-Bajnokok Ligáját.

Zamalek – Al Ahly 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Shikabala (31.), ill. Soleya (5.), Magdi Kafsha (86.)