BL: Hiába hajrázott ismét nagyot a Manchester United, nem jött össze az újabb bravúr! – videóval

Sorsdöntő mérkőzések maradtak a BL H-csoportjának 6. játéknapjára, hiszen 3 csapat pályázott a legjobb 16 közé jutásért. Az RB Leipzig végül hazai pályán felülmúlta a Manchester Unitedet, akik így a PSG meccsének végeredményétől függetlenül az Európa-ligában folytatják. A párizsiak meccse ugyanis félbeszakadt…

Rémálomszerűen kezdett a Manchester United együttese, miután már a 2. percben hátrányba kerültek. Sabitzer beadására Angelino érkezett teljesen üresen és kapásból bevette de Gea kapuját, 1-0! 10 minutummal később megduplázta előnyét a német gárda. Angelino beadásánál ezúttal Haidara maradt teljesen üresen, és ő is kapásból vágta a labdát a United hálójába, 2-0! Nem sokkal később Forsberg hibázott el egy ziccert, majd Orbán gólját vonta vissza a játékvezető les miatt. A United örülhetett, hogy csak kétgólos hátrányban voltak a szünetben.

A második játékrészben egy sokkal harcosabb United vonult ki a pályára, de komoly helyzetig egészen a 68. percig kellett várni. Ekkor Fernandes szabadrúgása csattant a kapufán. Ezután viszont jött az újabb pofon a “Vörös Ördögöknek”. A 69. percben ugyanis Kluivert vette be a kapujukat, mondani sem kell, a gólpasszt ezúttal is Angelino adta 3-0! A bekapott gól után újabb rohamokba kezdett Solskjaer legénysége, de Gulácsi 2 nagy bravúrjával tartotta a 3 gólos különbséget. A 79. percben aztán büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Fernandes értékesített is, 3-1! A 82. minutumban ismét betalált a Manchester United! Egy szögletet követően Maguire fejéről pattant a hálóba a labda, 3-2! A 94. percben újabb Gulácsi bravúrra volt szükség, miután egyik csapattársáról a kapuja felé pattant a játékszer. A United hiába hajrázott ismét nagyot, ezúttal nem jött össze az egyenlítés, így az EL-ben folytatják a “Vörös Ördögök”.

RB Leipzig – Manchester United 3-2 (2-0)
Helyszín: Red Bull Arena Vezette: A. Lahoz
Gólszerzők: Angelino (2.), Haidara (13.), Kluivert (69.) ill. Fernandes (80. – büntető), Maguire (82.)
Sárga: Mukiele (32.), Sabitzer (35.), Kluivert (63.), Adams (82.) ill. Fernandes (5.), Shaw (43.), Maguire (63.), Williams (68.), Lindelöf (77.)
Kiállítás: – ill. –

RB Leipzig: Gulácsi – Angelino (Halstenberg 87.), Orbán, Konaté, Mukiele – Kampl (Adams 75.), Haidara, Sabitzer – Nkunku, Olmo (Kluivert 56.), Forsberg (Poulsen 56.) Vezetőedző: Julian Nagelsmann

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka (Fosu-Mensah 78.), Lindelöf (Tuanzebe 78.), Maguire, Shaw (Williams 61.) – McTominay, Matic (Pogba 61.), Greenwood, Fernandes, Telles (van de Beek 46.) – Rashford Vezetőedző: Ole Gunnar Solskjaer

A csoport másik összecsapása, a PSG-Basaksehir mérkőzés az első játékrész közepén félbeszakadt. A beszámolók alapján a 4. játékvezető rasszista megnyilvánulása miatt döntöttek úgy először a Basaksehir, majd a PSG futballistái is, hogy az öltözőbe vonulnak. A mérkőzéssel kapcsolatban még nincs hivatalos álláspont, annyi biztos, hogy a Basaksehir a csoport utolsó helyén zár, míg a Manchester United veresége miatt a PSG továbbjutott, de azt még nem tudni, hogy a csoport 1. vagy 2. helyén.