BL: Kegyetlenül kihasználta helyzeteit és továbbjutott az Atletico Madrid! – videóval

Az A jelű kvartettben 3 csapat számára is komoly tétje volt az utolsó mérkőzésnek. Az Atletico és a Salzburg egymással harcolt a 2. helyért, míg a Lokomotiv a Bayern otthonában próbálta meg kiharcolni az EL szereplést. A célját végül Diego Simeone legénysége érte el, akik idegenben is legyőzték a Salzburgot. Szoboszlaiék így a tavaszi szezonban az EL-ben vitézkedhetnek.

Komoly erőket mozgósított a mérkőzés első negyedében a Salzburg gárdája, hogy megszerezze a vezetést. A 3. percben Berisha találta el a kapufát, majd nem sokkal később Szoboszlai lövésénél mutatott be nagy bravúrt Oblak. A félidő felénél az Atletico első nagyobb helyzete is kialakult, Llorente lövése viszont elszállt Stankovic kapuja mellett. A 34. minutumban Stankovic közbelépésre volt szükség, miután Wöber labdát vesztett a 16-on belül, Llorente pedig így ziccerbe került. A 39. percben aztán vezetéshez jutott az Atletico Madrid. Egy szabadrúgást követően Hermoso fejelt az osztrák kapuba, 0-1!

A második játékrész első nagy helyzete Szoboszlai előtt adódott, de a magyar válogatott középpályás a kapu mellé lőtte a labdát. A Salzburg ugyan mezőnyfölényben játszott, de komoly lehetőségük sokáig nem adódott. Egészen a 77. percig, amikor Mwepu lövése a kapufáról kifelé pattant. A 82. percben Stankovic tartotta még meccsben a Salzburgot, miután Felix lövését hárította. A mérkőzés érdemi része a 86. minutumban zárult le. Ekkor Correa beadására Carrasco érkezett, aki kapásból a kapuba passzolta a labdát, 0-2! Győzelmével az Atleti biztossá tette, hogy a csoport 2. helyén továbbjutottak a legjobb 16 közé.

Salzburg – Atletico Madrid 0-2 (0-1)
Helyszín: Red Bull Arena Vezette: A. Taylor
Gólszerzők:ill. Hermoso (39.), Carrasco (86.)
Sárga: Ramalho (71.) ill. Hermoso (45+1.), Savic (61.)
Kiállítás: – ill. –

Salzburg: Stankovic – Ulmer, Wöber (Onguene 90.), Ramalho, Kristensen – Junuzovic, Szoboszlai (Okugawa 89.), Berisha, Mwepu (Sucic 90.) – Koita (Adeyemi 79.), Daka (Okafor 73.) Vezetőedző: Jesse Marsch

Atletico Madrid: Oblak – Trippier, Savic, Felipe, Hermoso – Llorente (Lodi (90+1.), Saúl (Herrera 64.), Koke, Carrasco (Lemar 90.) – Suárez (Correa (65.), Joao Felix (Torreira 89.) Vezetőedző: Diego Simeone

Igen erős kezdőt küldött fel a pályára Hans Flick a már tétnélküli Lokomotiv Moszkva elleni mérkőzésre. A bajorok végig nagy fölényben játszottak az első játékrészben de a vezetést nem tudták megszerezni. A félidő vége előtt nem sokkal a moszkvaiaknak két nagy helyzetük is akadt, de előbb Neuer, majd a védelem tudott közbelépni.

A második 45 percben még tovább növelte nyomását a Bayern, többször is Guilherme nagy bravúrjaira volt szükség. Ezt a nyomást a 63. percig bírták a vendégek, ekkor Costa szögletét követően Süle tudta a hálóba bólintani a labdát, 1-0! A találkozó vége előtt 10 perccel bebiztosította győzelmét a Bayern. Gnabry készített elő Choupo-Motingnak, aki a léc alá vágta a játékszert, 2-0! A Bayern így újabb győzelmet aratott és veretlenül zárta a csoportkört.

Bayern München – Lokomotiv Moszkva 2-0 (0-0)
Helyszín: Allianz Arena Vezette: S. Scharer
Gólszerzők: Süle (63.), Choupo-Moting (80.) ill. –
Sárga: Boateng (64.), Sané (69.) ill. Zhivoglyadov (60.)

Bayern München: Neuer – Davies (Hernández 69.), Süle, Boateng (Richards 69.), Sarr – Goretzka (Musiala 61.), Roca, Costa, Müller (Gnabry 46.), Sané (Stiller 85.) – Choupo-Moting Vezetőedző: Hans Flick

Lokomotiv Moszkva: Guilherme – Zhivoglyadov, Corluka, Rajkovic, Rybus – Rybchinskiy (Silyanov 88.), Ignatjev, Magkeev, Miranchuk, Kamano (Iosifov 76.) – Eder Vezetőedző: Marko Nikolic