Osztrák Kupa: Szoboszlai gólt szerzett, a Salzburg kiütéses győzelmet aratott!

Az Osztrák Kupa nyolcaddöntőjében a Salzburg a Rapid Wien ellen játszott. A találkozón a gólok sorát Szoboszlai Dominik nyitotta, csapata pedig fölényes sikert aratott.

Már az első játékrészben eldöntötte a továbbjutás sorsát a Salzburg. Az első gólt Szoboszlai Dominik szerezte a 16. percben, majd 7 minutummal később már 3-0 állt az eredményjelzőn. A félidő végén ugyan még szépíteni tudtak a bécsiek, de ennél közelebb már nem kerültek ellenfelükhöz. A második játékrészben sokáig nem született újabb találat, de végül ezt a 45 percet is 3-1 arányban nyerte meg a Salzburg. Szoboszlai végül 1 góllal zárt és a 79. percig a pályán volt. A Salzburg ezzel a sikerével a legjobb 8 közé jutott a kupában.

Osztrák Kupa, 1/8 döntő
Salzburg – Rapid Wien 6-2 (3-1)
Gólszerzők: Szoboszlai (16.), Berisha (19.), Koita (23.), Daka (74.), Camara (83. – büntető), Kristensen (87.) ill. Fountas (45+1. – büntető), Ullmann (79.)
Kiállítás: – ill. Hofmann (83.)