Ismét legyőzte a Getafét az Atletico Madrid! – videóval

A spanyol bajnokság 16. fordulójában a listavezető Atletico Madrid a Getafét látta vendégül. A „Matracosok” az elmúlt 17 egymás elleni mérkőzésükön nem szenvedtek vereséget, ráadásul egyiken sem kaptak gólt. A sorminták ezúttal sem szakadtak meg, így Simeone legényei az élen zárják ezt az évet.

Kedvenc ellenfelét látta vendégül Diego Simeone együttese, hiszen 2011 novembere óta nem kaptak ki a Getafétól (15-2-0), ráadásul egyik alkalommal sem kaptak gólt. A „Matracosok” már az első percektől magukhoz ragadták a kezdeményezést, amit először Lemar kapufája jelzett A 20. percben meg is szerezték a vezetést Suarez fejesével, 1-0! A bekapott gól után a Getafe kissé támadóbban lépett fel, de komolyabb veszélyt nem jelentettek Oblak kapujára. A második játékrészben az Atletico már teljes mértékben előnye megőrzésére koncentrált, a Getafe pedig nem tudott gólhelyzeteket kialakítani. Simeone legénysége így egy szűk sikerrel zárta az évet, ami által az első helyen ünnepelhetik az új esztendőt.

Atletico Madrid – Getafe 1-0 (1-0)
Wanda Metropolitano Vezette: A. Lahoz