Serie A: emberelőnyben kapott ki a Napoli – videóval

Az ötödik helyen álló Napoli Koulibaly és Mertens nélkül fogadta a nyolc bajnoki óta nyeretlen Speziát a Stadio Diego Armando Maradonában.

Nagy fölényben kezdte a meccset a Napoli, a hazaiak előtt sok lehetőség adódott, és a kaput is többször eltalálták Insignéék, de Provedel remekül védett a mérkőzésen. A Spezia erejéből ellentámadásokra sem futotta, néhány kósza akciót tudtak vezetni a vendégek, de igazi veszélyt nem jelentettek Ospina kapujára. A második félidőt is a nápolyiak kezdték jobban, az 58. percben Petagna góljával meg is szerezte a vezetést Gattuso csapata (1-0). Ezután kijjebb jött a Spezia, és a 68. percben egyenlítettek is a vendégek, Nzola volt eredményes tizenegyesből (1-1). A 77. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, Ismajlit állította ki a játékvezető. Ennek ellenére a 82. percben ismét a Spezia talált be, Pobega góljával már vezettek a vendégek (1-2). A hajrában mindent megtett az egyenlítésért a Napoli, de Elmas elpuskázta a ziccert, így a Spezia elhozta a három pontot Nápolyból.

Napoli – Spezia 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Petagna (58.), ill. Nzola (68. – tizenegyes), Pobega (82.)
Kiállítva: ill. Ismajli (77.)