La Liga: Rendkívül fordulatos meccset nyert meg a Sevilla! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 18. fordulójának szombati játéknapján a Sevilla a Real Sociedadot fogadta. A két csapat elképesztően gyorsan eljutott 4 lőtt gólig, tehát hasonlóan őrült meccset produkáltak, mint tegnap este a Villarreal a Celta Vigo otthonában. A találkozót végül a hazaiak nyerték meg, miután a 3. találatukra már nem volt válasza a Sociedadnak.

A 2008/09-es Barcelona-Atletico Madrid mérkőzés óta nem produkált olyat egyetlen párharc sem, mint amit most a Sevilla és a Real Sociedad összehozott. Az első 14 perc alatt ugyanis négyszer is megzörrentek a hálók, ehhez mondjuk mindkét csapat védekezése vagy épp annak a hiánya is alaposan hozzájárult. A 4. minutumban a Sevilla szerezte meg a vezetést, miután Fernando el tudta passzolni a kimozduló kapus mellett a labdát, így En-Nesyrinek csak az üres kapuba kellett helyeznie a játékszert, 1-0! 60 másodpercen belül már egyenlő volt az állás, ugyanis egy előretett labdát Diego Carlos szeretett volna hazatenni, de az végül a feleslegesen kifutó Bono feje felett a hálóban kötött ki, 1-1! A 3. találatig sem kellett sokat várni, ami a 7. percben érkezett. A Sociedad saját kapuja előterében veszített labdát, ami En-Nesyrihez került. A marokkói támadó valahogy áthámozta magát 3 védőn, majd a kapussal szemben nem hibázott, 2-1! Ekkor kissé “belassult” a gólok üteme, ugyanis újabb 7 percet kellett várni Isak egyenlítésére. A svéd csatár egy szögletnél maradt teljesen üresen és a hálóba bólintotta a labdát, 2-2! A félidő fennmaradó 30 percében mindkét fél előtt adódtak nagy lehetőségek a gólszerzésre, de a szünetig nem változott az állás. A második játékrész eleje viszont ugyanúgy indult, mint az első. A Sociedad ismét labdát vesztett a saját térfelén, az ellentámadásból pedig En-Nesyri már a 3. gólját jegyezte a 46. percben, 3-2! A második félidőt már egyértelműen a Sevilla irányította, de nem tudták lezárni a találkozót, hiába volt számos lehetőségük erre. A Sociedad előtt is adódott esély, hogy ismét kiegyenlítsenek, ez azonban nem jött össze, így ezzel a győzelmével a Sevilla utolérte a táblázaton baszk riválisát.