Serie A: hatot vágott a Fiorentinának a Napoli – videóval

Újabb győzelmével a Napoli a harmadik helyen áll, míg a Fiorentina a 14. pozíciót foglalja el.

Insigne góljával már az ötödik percben vezetést szerzett a Napoli (1-0). A gyorsan bekapott gól nem törte össze a Fiorentinát, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek az első félidőben. A vendégek azonban rendre pontatlanok voltak, míg a nápolyiak a játékrész hajrájában kinyitották a gólcsapot. A 36. percben Demme (2-0), a 38.-ban Lozano (3-0), majd a 45.-ben Zielinski is betalált (4-0). A második félidőben próbált szépíteni a Fiorentina, de továbbra sem voltak elég pontosak Riberyék, sőt a 72. percben Insigne talált be újra, ezúttal tizenegyesből (5-0). A hajrában még egyszer erdeményes volt Gattuso csapata, a 89. percben Politano is betalált (6-0).

Napoli – Fiorentina 6-0 (4-0)
Insigne (5., 72. – tizenegyesből), Demme (36.), Lozano (38.), Zielinski (45.), Politano (89.) ill.