NB I: A sereghajtó DVTK elvette a Fradi veretlenségét!

A 2. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltak az NB I-ben, ahol a listavezető Ferencváros a sereghajtó Diósgyőrt fogadta. A zöld-fehérek végig nagy mezőnyfölényben voltak, ám az ex-újpesti és fehérvári Asmir Suljic góljával a DVTK el tudta venni a Fradi veretlenségét.

Nagy fölényben kezdte a mérkőzést a Ferencváros, a vendégek pedig igyekeztek egy falat felhúzni saját kapujuk elé. A legnagyobb helyzete a Fradinak a 14. percben adódott, amikor Uzuni fejelhetett közelről, de a kísérlete középre tartott, így Antal hárítani tudott. A félidő második felétől a hazaiak igyekeztek kicsalogatni a Diósgyőr játékosait, de a DVTK továbbra is a stabil védekezésére épített. A második játékrészben sem tudott mit kezdeni a borsodiak védekezésével a Ferencváros, még az első félidőhöz képest is kevesebb helyzetet tudtak kialakítani. A vendégek a véghajrában első komoly helyzetükből megszerezték a vezetést! Egy szabadrúgást követően a csereként beálló Suljic elé pattant oda a labda, ő pedig nem hibázott, 0-1! A 89. percben a DVTK mestere taktikai okokból lecserélte az 5 perccel korábban beálló, gólszerző Suljicot. A 90. minutumban közel járt az egyenlítéshez a Ferencváros, de Isael lövését nagy bravúrral védte Antal. Ezt követően már nem változott a találkozó állása, így a sereghajtó Diósgyőr elvette a Ferencváros veretlenségét.

Ferencváros – Diósgyőr 0-1 (0-0)
Groupama Aréna Vezette: Pintér Csaba