Hazai pályán ütötték ki a brazil éllovas sztárcsapatot – videóval

Csütörtökre virradóra igazi szuperrangadóra került sor a hajrájához közeledő brazil bajnokság (Campeonato Brasileiro) 2020-as idényében, amikor az első két helyezett mérte össze tudását egymással…

Óriási meglepetésre az eddigi üldöző Internacional 5-1-re kiütötte a saját pályáján fellépő São Paulo együttesét, így a két csapat közt a tabellán hetek óta csak csökkenő különbség után végbement a helycsere, és a Porto alegriek átvették a vezetést a Campeonato élén.

A legnagyobb nevei közül Juanfrant és Dani Alvest is a kezdőben foglakoztató SPFC rögtön az elején beszorult, az Inter az első pillanattól kezdve ráerőltette akaratát a hazai gárdára, és a nyolcadik percben az argentin Victor Cuesta egy kapu elé ívelt szabadrúgást fejelt mintaszerűen a hálóba. (0-1) Ugyan lassan ébredezett a hazai gárda és eljutott néhány lövési kísérletig, a játékrész derekánál egy gyors ellenakciót Caio Vidal révén mégis megint az Inter fejezett be góllal. (0-2) A folytatásban azért tovább nyomott a São Paulo és a játékrész hajárjában egy közeli szöglet utáni fejes révén Luciano szépített. (1-2) A vendégek 2-1-es előnyben fordulhattak a második félidőre, és bár a folytatást bátra kezdte a São, az Inter rövid idő alatt minden kérdést eldöntött, padlóra küldve ellenfélét. A házigazda eladott labdáit az Inter gólokkal büntette, szám szerint háromszor, mindössze nyolc (!) perc leforgása alatt. Mindhárom találatot az ezzel klasszikus mesterhármast elérő Yuri Alberto szerezte, valamennyit ziccerből, így vitathatatlanul a meccs emberévé vált és rendkívül fontos három ponthoz segítette csapatát.

A sorozatban a hetedik bajnokiját nyerő Internacional két ponttal megelőzte a mostanság komoly hullámvölgybe São Paulót a bajnokság élén, amikor már mindkét csapatnak csak hét-hét mérkőzése van hátra a szezonból. Az üldözők is szorosan követik őket, hiszen az Atlético Mineiro egyel, a Flamengo és a Libertadores-kupa-döntős Palmeiras pedig egyaránt kettővel játszott kevesebb meccset náluk, melyet ha sikerrel pótolnak, bármelyikük lehet még bajnok. Elképesztő izgalmak elé nézünk még tehát a bajnokság finisében…

São Paulo – Internacional 1-5 (1-2)
Gólszerzők: Luciano (36.), ill. Cuesta (8.), Caio (24.), Yuri Alberto (60., 66., 68.)