Nem bírt a kiesés elől menekülő ellenfelével a Fenerbahce!

A török bajnokság (Süper Lig) 20. fordulójának csütörtök késő délutáni programjában a Fenerbahce a Sivasspor otthonában lépett pályára. A bajnoki címért harcban lévő Fener hátrányba került, amire még volt válaszuk, ám a győzelmet érő gólt nem tudták megszerezni.

Miután a Besiktas nyerni tudott a Karagümrük otthonában, a Fenerbahce győzelmi kényszerben lépett pályára a 4 forduló óta veretlen Sivasspor ellenében. A találkozó viszont nem kezdődött jól a vendégek szempontjából, ugyanis a 18. percben hátrányba kerültek, miután Yatabare betalált. A Fener sokáig nem tudott veszélyeztetni, ugyanis az egész mérkőzésen nagyon jól állt a lábán a hazaiak védelme. A 39. minutumban aztán Samatta előtt adódott hatalmas lehetőség, az egyenlítés viszont nem jött össze. Pár perccel később azonban büntetőt ítélt a játékvezető, amit Enner Valencia értékesíteni tudott, így a szünetre egyenlő állással vonulhattak a felek. A második játékrészben sem tudott igazán ellenfele fölé nőni Erol Bulut legénysége. A Fenernek ugyan 3-4 nagyobb helyzete adódott, de ezeket rendre elhibázták, így csupán 1 ponttal térhettek haza, aminek köszönhetően 2 egységnyi hátrányba kerültek a Besiktassal szemben. A Sivasspor pedig nagyon értékes ponttal gazdagodott, így pedig már 5 pontnyira elléptek a kiesőzónát jelentő 18. helytől.