Bundesliga: hátrányból fordítva nyert a Borussia

A mérkőzésnek egyértelműen a Bayern volt az esélye, azonban a két csapat legutóbbi négy egymás elleni találkozójából kettőt is megtudott nyerni a Hoffenheim. A legutóbbi meccsüket is a Hoffenheim nyerte, amivel megszakították a Bayern 32 meccses veretlenségi szériáját.

Bayern München – Hoffenheim 4-1 (2-1)
Helyszín: München, Allianz Arena Vezette: B. Cortus
Gólszerzők: Boateng (32.), Müller (43.), Lewandowski (57.), Gnabry (63.) ill. Kramaric (44.)

A mérkőzés első helyzete a vendég csapat előtt adódott, de Manuel Neuer hatalmas bravúrral védett, majd Kramaric beadása után Bebou nem találta el fejjel a labdát.
A Bayern megbosszulta a kihagyott helyzeteket és Kimmich szögletéből Boateng megszerezte a vezetést 1-0!
Ezután is több helyzete volt a hazai csapatnak, majd a 43. percben Müller duplázta meg a hazai előnyt 2-0!
A Hoffenheim sem adta fel és egy perccel később szorossá tették a mérkőzést, ezúttal Bebou adta be a labdát és Kramaric nagyszerű mozdulattal, kapásból lőtt a kapuba 2-1!

A második félidőben is másolták a teljesítményüket a csapatok. A Hoffenheimnek több helyzete is volt a játékrész elején, azonban a gólokat megint a bajorok szerezték. Az 57. percben Lewandowski, a 63. percben Gnabry volt eredményes.

Ezzel a Bayern visszavágott a 2. fordulóban elszenvedett 4-1-es vereségért, stílusosan egy 4-1-el.

Sorozatban két bajnoki vereség után fogadta hazai pályán az Augsburgot a Dortmund. A bajnokságnak bajnoki cím megszerzésének reményében vágott neki a Borussia, most már a nemzetközi kupa indulás reményében kénytelenek gyűjtögetni a pontokat és ez sem lesz egyszerű, mert nagyon sűrű a tabella élmezőnye (a Bayern mögött).

Borussia Dortmund – Augsburg 3-1 (1-1)
Helyszín: Dortmund, Signal Iduna park Vezette: P. Ittrich
Gólszerzők: Delaney (26.), Sancho (64.), Uduokhai (75.- öngól) ill. Hahn (10.)

A Dortmund továbbra is mesze van a bombaformájától. Hiába birtokolták többet a labdát, mégis az Augsburg szerezte meg a vezetést a találkozón. Az első félidőben egyetlen egyszer találta el a kaput a vendég csapat, abból Hahn gólt szerzett 0-1! A 21. percben jöhetett volna az egyenlítés, de Haaland kihagyta a büntetőt. A 26. percben viszont, már tényleg egyenlített a Borussia, Delaney góljával 1-1!

A második félidőben, még nagyobb főlényben játszott a Dortmund, ennek két gól lett az eredménye. A 64. percben Sancho szerezte meg a vezetést a hazai csapatnak 2-1!

Kicsit több mint tíz perccel később a két gólos előny is összejött, amikor Uduokhai öngólt vétett 3-1!