NB I: újabb pontokat hullajtott a Fehérvár – eredmények

Az MTK Varga és Schön góljaival nyert Kisvárdán, míg a Fehérvár nem bírt a Mezőkövesddel.

A Kisvárda kezdte kezdeményezőbben a találkozót, de leginkább csak távolról tudtak veszélyeztetni a hazaiak. Az első félidő hajrában Varga kapott egy kiugratást, majd középre tette a labdát, ahol Schön érkezett, aki az üres kapuba passzolt (0-1). Rögtön a második félidő elején tizenegyest kapott az MTK, de Dombó hárította a büntetőt. Az 52. percben Varga érkezett Herrera beadására, és a kapuba fejelte a labdát (0-2). A 65. percben Cirkovics tudott fejelni, de Somodi nagy bravúrral védett. A 74. percben Zilicsics lőtt, de Somodi ismét hárított. A hajrában még Varju találhatott volna be, de Dombó védte a közeli próbálkozást. Az MTK így is nyerni tudott, ezzel megelőzte a forduló előtt még dobogós ellenfelét. A Kisvárda nyolc mérkőzés után kapott ki ismét hazai pályán.

Kisvárda – MTK Budapest 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Schön (39.), Varga (52.), ill.

A Mezőkövesd előtt adódott az első lehetőség, de Jurina fölé lőtt. Ezután a Fehérvár átvette a meccs irányítását, de az újabb helyzetet ismét a Mezőkövesd dolgozta ki, Rockov védte Jurina lövését. Az első félidő második felében is fölényben játszott a Vidi, de a kövesdi védelem jól zárt, így gól nélküli döntetlennel mentek az öltözőbe a csapatok. A második játékrész képe is hasonlóan alakult, a Vidi továbbra sem tudott helyzeteket kidolgozni. A 64. percben Besirovic fejelt fölé. A 78. percben ismét a vendégek veszélyeztettek, Jurina fejesét Bolla vágta ki, és mivel újabb helyzet nem alakult ki a hajrában, 0-0 lett a mérkőzés végeredménye.

MOL Fehérvár – Mezőkövesd 0-0 (0-0)