Premier League: Az Aston Villa újra legyőzte az Arsenalt! – Videóval!

A Premier League 23. fordulójának szombati nyitómérkőzésén egy korai gól okozta az Arsenal vesztét az Aston Villa otthonában.

Sokkolóan kezdődött a találkozó a vendégek számára, hiszen már a második percben hátrányba kerültek Ollie Watkins közeli találata után. (0-1)

A bekapott gól meg is fogta a vendégeket, akik nehezen találták a ritmust az első félidőben. A szünet után viszont ahogyan azt várni is lehetett, azért csak nagyobb fokozatra kapcsoltak az “ágyúsok”. Különösen Martin Ödegaard beállása tett jót Mikel Arteta csapatának, ám a támadók vagy nem céloztak pontosan, vagy Emiliano Martinez védte ki korábbi csapattársai szemét a Villa kapujában.

A második félidőben nagyon nyomott az Arsenal, a védekezésre berendezkedő Villa kontráiban viszont rendre benne volt a gólveszély. A vendégeknél érdemes kiemelni Matthew Ryan kapust, aki Bern Leno helyéére előrelépve több remek védést is bemutatva az utolsó pillanatokig meccsben tartotta csapatát.

A két hálóőrnek is köszönhetően újabb gól már nem esett, így az Arsenal ismét egy olyan vereséget szenvedett, amely a kellemetlen kategóriába tartozik – Ráadásul a nyolcadik Villa négy ponttal, két meccsel kevesebbet játszva előzi meg a 10. Arsenalt…

Aston Villa – Arsenal 1-0 (1-0)
Villa Park, Vezette: C. Kavanagh
Gólszerző: Watkins (2.)
Sárga lap: Konsa (31.), Nakamba (35.), Grealish (90+6.) illetve Partey (52.), Xhaka (90+4.)
Piros lap: –

Aston Villa: Martinez – Targett, Mings, Konsa, Cash – Nakamba, McGinn – Grealish, Barkley (Ramsey, 78.), B. Traore (Trezeguet, 66.) – Watkins. Menedzser: Dean Smith

Arsenal: Ryan – Bellerin, Holding, Gabriel, Cedric (Ödegaard, 65.) – Xhaka, Partey (Willian, 75.) – Saka, Smith Rowe, Pepe – Lacazette (Aubameyang, 59.). Menedzser: Mikel Arteta