Ligue 1: Győzelemmel hangolt a Barcelona elleni meccsre a PSG – Videóval

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának nyitómérkőzésén a győzelmi kényszerben lévő PSG fogadta a gyengélkedő Nice együttesét.

A PSG a Barcelona elleni főpróbát tartotta, és ugyan a győzelem összejött, a mutatott játékkal nem lehetnek elégedettek. A címvédő ugyan az első játékrészben megszerezte a vezetést a 22. percben Julian Draxler révén (1-0), de nem volt szemet gyönyörködtető a játékuk, sőt a dinamika is hiányzott belőlük.

A második félidőben ennek meg is lett az eredménye, ugyanis az 50. percben a vendégek kiegyenlítenek Rony Lopes gyönyörű góljával (1-1). Nem sokkal később Mbappé újra vezetést szerezhetett volna csapatának, de lövését blokkolni tudták. A 61. percben a vezetést is megszerezhette volna a Nice, azonban Gouiri próbálkozása csak a kapufán csattant. A 76. minutumban azonban jött a hazai vezető gól, Icardi átadásából Moise Kean tudott eredményes lenni fejjel (2-1). A PSG nyert és átvette a vezetést a tabellán, de a Lille csak holnap játssza le soron következő bajnokiját.

PSG – Nice 2-1 (1-0)
Játékvezető: J. Pignard, Helyszín: Parc des Princes (Párizs)
Gólszerzők: J. Draxler (22.), M. Kean (76.) ill. R. Lopes (50.)