Ligue 1: Hazai pályán kapott ki a Lyon! – videóval

A francia bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában a Lyon a Montpelliert látta vendégül. A mérkőzésen kétszer is a vendégek szerezték meg a vezetést, amire a hazaiaknak csak egyszer volt válaszuk, így komoly hátrányba kerülthetnek a bajnoki címért folytatott versenyfutásban.

Az idei szezonban egyszer már megtréfálta a Montpellier a Lyon gárdáját, amikor hazai pályán 2-1-es győzelmet arattak. Nos ezúttal ugyanebben az arányban tudtak nyerni. Pedig a Lyon nagyon aktívan kezdte a mérkőzést, szinte minden második percben eljutottak a vendégek kapujáig, de lövéseik kevés veszélyt hordoztak magukban. A félidő derekához közeledve a Montpellier kiszabadult a nyomás alól, amit először egy kapufával jeleztek a 16. percben. Pár minutummal később viszont már a kapufa sem segíthetett a Lyonon, ugyanis Delort beadására az előző egymás elleni meccsükön duplázó Savanier érkezett, aki védhetetlenül fejelt a hálóba, 0-1! A szünetig mindkét fél előtt adódtak nagy lehetőségek, hogy változtassanak a találkozó állásán, de ez végül a Lyonnak sikerült. A ráadásban Aouar közeli fejesét még védeni tudta Omlin, a kipattanóra viszont Paqueta ért oda elsőként, 1-1! A második játékrész első felében a Montpellier tudott inkább veszélyeztetni és vissza is vették a vezetést a félidőben csereként beálló Wahi révén. A vendégek egy szabadrúgást végeztek el, amit Lopes rossz helyre ütött, Wahinak pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia, 1-2! A mérkőzés utolsó negyedében bőven megvolt az esélye a Lyonnak az egyenlítésre, de ezekkel nem tudtak élni, így szezonbeli 3. vereségüket szenvedték el, amiből kétszer a Montpellier tudta felülmúlni őket. Amennyiben a mai nap nyerni tud a Lille, úgy a Lyon hátránya 5 pontra nő velük szemben a bajnoki címért folytatott harcban.