Premier League: Az Everton hazai pályán kapott ki a kiesés elől menekülő Fulhamtől! – videóval

Az angol bajnokság (Premier League) 24. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén az Everton a Fulhamet látta vendégül. A kiesés elől menekülő londoni gárda a második félidei helyzetkihasználásának köszönhetően 3 ponttal távozott a Goodison Parkból.

Nagyon aktív volt az első félidőben Scott Parker legénysége, a 30. percig számos nagy helyzetet kidolgoztak, de a lövések vagy kevéssel elkerülték Olsen kapuját, vagy a kapufa mentette meg a liverpooliakat. Ezt követően ébredezett az Everton is, amit a 33. minutumban Coleman kapufája jelzett. A szünetig nem alakult ki újabb nagy lehetőség, így 0-0-s állással vonulhattak pihenőre a felek. A második játékrészt az elsőhöz hasonlóan kezdte a Fulham, ám ezúttal sikerült gólt szerezniük. A 48. percben Aina beadására érkezett a nemrég kölcsönvett és először a kezdőbe jelölt Josh Maja, aki megszerezte a vezetést, 0-1! Attól függetlenül, hogy előnybe került a londoni alakulat, még nem vettek vissza az iramból, amit a 65. percben újabb gól koronázott meg. Ekkor Reed távoli lövése a kapufát találta el, de a kipattanóra Maja érkezett elsőként, 0-2! Ezt követően már nem változott a találkozó állása. A Fulhamnek már nem volt érdeke támadni, míg az Everton nem igazán tudott maradandót nyújtani támadásban, csupán lesgólig jutottak. Győzelmével ugyan a Fulham közelebb lépett a 17. helyezett Newcastlehöz, de hátrányuk még így is 7 pont a bennmaradást érő helytől.