Primeira Liga: Ismét pontokat vesztett a Benfica! – videóval

A portugál bajnokság (Primeira Liga) 19. játéknapjának vasárnap esti mérkőzésén a Benfica a Moreirenséhez látogatott. A találkozón ugyan a vezetést megszerezte Jorge Jesus együttese, de végül ezúttal sem örülhettek a 3 pontnak.

Jól bekezdett a mérkőzésen a Benfica együttese, hiszen többször is veszélyeztetni tudták a hazaiak kapuját. A fölényük a 25. percben érett góllá, amikor Seferovic lövése a kapufa segítségével a hálóban kötött ki, 0-1! A félidő további részében is inkább a vendégek domináltak, de a 40. percben büntetőt végezhetett el a Moreirense, miután Grimaldo szabálytalankdott a tizenhatoson belül. Az ítéletet Yan higgadtan értékesítette, 1-1! A második játékrész jelentős részében nem tudtak nagy helyzetet kidolgozni a felek, de a 79. percben Seferovic közeli fejesénél hatalmas bravúrt mutatott be Pasinato. A mérkőzés végén még a hazaiak és a vendégek előtt is adódott egy-egy lehetőség, de ezek a lövések elkerülték a kaput. Végül a Benfica ezúttal sem tudott nyerni és az elmúlt 6 fordulóban 5. alkalommal maradtak győzelem nélkül, így a Portohoz hasonlóan ők is csak még jobban leszakadhatnak az éllovas Sportingtól.