Ligue 1: Mbappé duplájának is köszönhetően nyert a PSG – videóval

A PSG javítani tudott a Monaco elleni vereség után, míg a Dijon zsinórban tizedik bajnokiján nem tudott nyerni, ez volt sorozatban a hetedik vereségük a Ligue 1-ben.

Nagyszerűen kezdte a meccset a PSG, a 6. percben Kean góljával vezetést szerzett Pochettino csapata (0-1). A továbbiakban is fölényben játszottak a párizsiak, de a Dijon védelme jól zárt, így kevés nagy helyzetet tudtak kidolgozni Mbappéék. Mindez azonban csak a 32. percig tartott, amikor tizenegyeshez jutott a PSG, melyet Mbappé értékesített (0-2). A 36. percben egy érvénytelen gólt is szerzett a párizsi csapat. A második játékrészt is lendületesen kezdték Marquinhosék, az 51. percben ismét Mbappé volt eredményes (0-3). Ezután próbált szépíteni a Dijon, de Ecuele Manga lövése mellément. A 74. percben újabb érvénytelen gólt szerzett a PSG, ezúttal Draxler szerzett szabálytalan találatot, néhány perccel később pedig Pablo Sarabia hagyott ki ziccert. A 82. percben jött a kegyelemdöfés, Danilo fejese talált utat a Dijon kapujába (0-4). A 90. percben még Celina lövését védte Keylor Navas, így kapott gól nélkül hozta le a meccset a PSG.

Dijon – PSG 0-4 (0-2)
Gólszerzők: ill. Kean (6.), Mbappé (32., 51.), Danilo (82.)