Premier League: Védői szállították a győzelmet a Manchester Citynek! – videóval

Két kiváló formában lévő együttes csatájával indult a Premier League 26. fordulója. A listavezető Manchester City a 4. helyezett West Ham Unitedet látta vendégül. A “Polgárok” előnybe kerültek az első félidőben, amire még volt válasza a “Kalapácsosoknak”, ám John Stones góljára már nem tudott reagálni a West Ham. Guardiola csapata így sorozatban 20. sikerét érte el.

Nagyon jól kezdte a mérkőzést a West Ham United, amely az első 29 percben kiválóan védekezett Pep Guardiola csapatával szemben. A City ugyanis nem tudott kapura lőni a mérkőzés első harmadában, ám a 30. minutumban megszerezték a vezetést. De Bruyne távoli beadására ugyanis tökéletesen érkezett Ruben Dias, így első helyzetét gólra is váltotta a hazai gárda, 1-0! A 39. percben közel állt az egyenlítéshez a West Ham, de Antonio 12 méterről a kapufát találta el. A szünet előtt viszont ismét helyzetbe került a londoni csapat, ekkor pedig már nem hibáztak. David Moyes csapata a szélen tudott a City védelme mögé kerülni. Coufal beadását rosszul találta el Lingard, viszont Antonio a kapuba passzolta a játékszert, 1-1! A második játékrészben David Moyes legénysége már jóval kevésbé tudott veszélyes lenni. A City fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került, ami a 68. percben góllá érett. Mahrez a szélen keverte meg a „Kalapácsosok” védelmét, majd a bepasszolt labdáját Stones továbbította a hálóba, 2-1! Miután ismét előnybe került Guardiola legénysége, már visszább vettek a ritmusból és főképp a labdatartásra törekedtek. A West Hamnek még egy lehetősége adódott a hosszabbításban, de ezzel nem tudtak élni, így csak megnehezíteni tudták a listavezető dolgát.

Manchester City – West Ham United 2-1 (1-1)
Etihad Stadion Vezette: M. Oliver
Dias (30.), Stones (68.) ill. Antonio (43.)
Sárga lapok: Fernandinho (90+3.) ill. Johnson (28.)
Kiállítás: -ill.-

Manchester City: Ederson – Walker, Dias, Stones, Zinchenko – Gündogan (Rodri 89.), Fernandinho, De Bruyne – Torres (Foden 65.), Agüero (Jesus 61.), Mahrez Vezetőedző: Pep Guardiola

West Ham United: Randolph – Diop, Dawson, Cresswell – Coufal, Soucek, Rice, Johnson (Benrahma 84.) – Fornals, Lingard – Antonio (Bowen 84.) Vezetőedző: David Moyes