Német Kupa: A Dortmund jutott be elsőként az elődöntőbe! – videóval

Megkezdődtek a Német Kupa negyeddöntői, amely a keddi játéknapon a Borussiák csatáját hozta. Marco Rose jelenlegi és jövőbeni csapatának párharcából ezúttal a Dortmund jött ki győztesen és jutott be a legjobb 4 közé.

A mérkőzés első nagyobb lehetősége rögtön a 2. percben kialakult a hazaiak előtt, de Thuram elhibázta a ziccerét. Ezt követően mindkét csapat próbálkozott becsülettel, de az újabb nagy helyzetig egészen a 36. minutumig kellett várni. Ekkor Haaland kapott egy jó kiugratást, a lövése viszont elkerülte a kaput. A szünet előtt a Gladbach bevette Hitz kapuját, de mint utólag kiderült Plea lesen tartózkodott a kiugratás pillanatában. A második játékrész elején a Dortmund is megzörgette a hálót, ám utólag ezt is érvénytelenítette a játékvezető Haaland szabálytalansága miatt. Az 59. percben Hitz mutatott be hatalmas bravúrt Bensebaini lövésénél, így továbbra is maradt a 0-0-s állás. A 66. minutumban aztán egy formás ellentámadás végén előnybe kerültek a sárga-feketék. Reus ugratta ki Sanchót, akinek a lövése a kapufa segítségével a hálóban kötött ki, 0-1! A vezetés megszerzését követően már inkább a Dortmundál volt a kezdeményezés, ők veszélyeztettek többet. A ráadásban ugyan Dahoudot kiállította a játékvezető, de ezt már nem tudta kihasználni a Gladbach, így a Dortmund jutott az elődöntőbe!

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund 0-1 (0-0)
Borussia Park Vezette: S. Stegemann