Francia Kupa: simán nyert a PSG és a Lyon is – videóval

A francia Kupa legjobb 16 közé jutásáért játszottak a hétvégén a csapatok, és szombat este a Lyon, valamint a PSG is képviseltette magát.

A Lyon remek focival győzte le simán másodosztályú ellenfelét, olykor nehézzé téve saját helyzetét. A vezetést a hazaiak szerezték meg Benlamri révén a 8. minutumban, majd két perccel Cornet is betalált, így már 10 perc elteltével 2-0 volt az OL javára. A félidő végén szépíteni tudott a Sochaux Bedia találatával, de még a szünet előtt újra kettőre növelte előnyét a Lyon, a gólt Cherki szerezte. A második félidő elején ismét feljött egy gólra a vendég gárda Bedia újabb találatával, de a találkozó hajrájára kijött az osztálykülönbség, Denayer és Cherki köszönt be,  ennek következtében sima 5-2-vel küldték haza alacsonyabban rangsorolt ellenfelüket a Lyoniak.

Lyon – Sochaux 5-2 (3-1)
Gólszerzők: D. Benlamri (8.), M. Cornet (10.), R. Cherki (45. 87.), L. Denayer (77.) ill. C. Bedia (41. 56.)

Mauricio Pochettino mester azért nem bízta a véletlenre és egy egész pofás csapatot küldött ki a Brest elleni kupameccsen, amelyet sikerrel is vett együttese. Többek között ott volt a pályán Kylian Mbappé is, aki már a 9. percben vezetést szerzett a párizsiaknak. A spanyol Pablo Sarabia még a félidő előtt kettőre növelte csapata előnyét, így nyugodtan mehettek el a szünetre a vendégek. A második félidőben még egyet berámolt Mbappé és a PSG is, ennek következtében sima 3-0-ás sikert aratott a címvédő.

Brest – PSG 0-3 (0-2)
Gólszerzők: ill. K. Mbappé (9. 73.), P. Sarabia (43.)