EL: a United nyerte az előrehozott döntőt

A manchesteri 1-1-es döntetlen után Milánóban csapott össze a két szebb jövőben reménykedő gárda.

Az első félidőben a két csapat nem bírt egymással, ami a hazai csapatnak kedvezett. A játékot az olasz csapat irányította, de komoly helyzetük nekik sem volt.

A második félidő elején felpörögtek az események. A Milan védőinek a bénázását használta ki Pogba a 48. percben 0-1! A francia középpályás a félidőben állt be. A folytatásban mindent meg tett az olasz gárda az egyenlítésért, azonban ez nem sikerült és végül a Manchester United jutott tovább.

AC Milan – Manchester United 0-1 (0-0) továbbjutott a Manchester United 2-1-es összesítéssel
Helyszín: Milánó, San Siro Vezette: F. Brych (német)
Gólszerzők:ill. Pogba (48.)

Az Ajax hazai pályán magabiztos előnyt szerzett, amit Svájcban is megtudtak tartani.

Sőt a 21. percben a David Neres találatával, idegenben is megszerezte a vezetést az Ajax 0-1! Az első félidőben egy gólos előnnyel mehetettek pihenőre a vendégek, akiknek sokkal több helyzetük volt az első félidőben.

Második félidőben elején szinte rögtön megduplázta az előnyét az Ajax. A 49. percben Tadic találta be büntetőből 0-2! Öt perccel később Nsame is gólt szerzett, azonban a videózás után les miatt érvénytelenítették a Young Boys gólját. Ezután sem tudtak szabályos gólt szerezni a hazaiak.

Az Ajax magabiztos továbbjutással ünnepelte, alapításának 121. évfordulóját.

Young Boys – Ajax 0-2 (0-1) továbbjutott az Ajax 5-0-ás összesítéssel
Helyszín: Bern, Wankdorf Stadion Vezette: B. Madden (skót)
Gólszerzők:ill. Neres (21.), Tadic (49.- büntetőből)