FA-kupa: öngól is kellett a Chelsea továbbjutásához – videóval

A Chelsea ezúttal nem sziporkázott, de egy öngóllal vezetést szereztek a “londoni kékek”, majd a legvégén Ziyech zárta le a meccset.

Lendületesen kezdte a mérkőzést a Sheffield, de nagy helyzetet nem alakítottak ki a vendégek, egy távoli lövést kellett Kepának védenie. Ezután elkezdett magára találni a Chelsea, és a 24. percben Norwood önóljával megszerezték a vezetést a londoniak (1-0). A gól után a mezőnyben zajlott leginkább a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben egészen a 42. percig, amikor Pulisic cselezte magát ziccerbe, de Ramsdale bravúrral hárított. A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött, Pulisic lövését ezúttal is védte Ramsdale. 25 perccel a vége előtt feljebb kapcsolt a Sheffield, előbb McGoldrick hagyott ki egy helyzetet, majd McBurnie lövését védte Kepa. A 91. percben egyenlíthetett volna Brewster, de a fiatal angol támadó lövése elkerülte a kaput. A 93. percben pedig lezárta a meccset a Chelsea, egy gyors ellentámadás végén Ziyech volt eredményes, így bejutott az FA-kupa elődöntőjébe a Chelsea (2-0).

Chelsea – Sheffield United 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Norwood (24. – öngól), Ziyech (93.), ill.