NB II: nehezen, de nyert a Vasas

Három hét szünet után, ismét bajnoki mérkőzést rendeztek Magyarországon. Az NB II küzdelme egy érdekes küzdelemmel folytatódott. A szünet előtt a Szeged remek sorozatba kezdett, nehezen indult a Vukmir-éra, de a csapat a legutóbbi négy meccsén három győzelmet aratott és egy döntetlent játszott. A Vasas viszont a rivális Debrecen legyőzése óta nem tudtak nyerni.

Az első félidőben az iram nem verdeste az egeket, de mindkét csapatnak volt lehetősége a vezetés megszerzésére. Végül ez nem sikerült, de a Vasas állt ehhez a legközelebb, Feczesin Róbert kapufájánál.

A második félidőre sem változott a játék képe, a 71. percben megtört a gólcsend. Egy szögletet követően Otigba Kenneth fejelt védhetetlenül a hazai kapuba 0-1! A gól után egyértelműen többet támadott a Szeged, azonban egyenlíteniük nem sikerült.

Ezzel a győzelemmel a Vasas komoly nyomást helyezett a listavezető DVSC-re. A debreceniek vasárnap lépnek pályára, hazai pályán a Soroksár ellen.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia -Vasas 0-1 (0-0)
Helyszín: Szeged, Szent Gellért Fórum, Vezette: Zierkelbach P.
Gólszerző:ill. Otigba (71.)