Bundesliga: 11 év után nyert ismét Dortmundban a Frankfurt – videóval

A Frankfurt immár négy bajnoki óta veretlen, újabb győzelmével nagy lépést tett a BL-indulás felé, hiszen közvetlen riválisát, a Borussia Dortmundot győzte le.

Mozgalmasan kezdődött a mérkőzés, mindkét kapu előtt résen kellett lennie a védőknek, hogy ne kapjanak gólt a meccs legelején. A 11. percben Schulz igyekezett menteni, de a saját kapujába fejelte a labdát (0-1). Ezután felbátorodott a Frankfurt, de nem tudta kétgólosra növelni az előnyét a vendég csapat. Az első félidő második felére a Dortmund is felébredt, de a frankfurti védelem jól zárt, sőt néhány ellentámadást is vezettek a vendégek. Az első játékrész hajrájára ismét felpörögtek az események, a 40. percben Delaney kezére pattant a labda, de videózás után sem ítélt tizenegyest a játékvezető. A 45. percben egyenlített a Borussia, Hummels volt eredményes (1-1). Az 52. percben Kamada kerülhetett volna helyzetbe, de a hazai védők fel tudtak szabadítani. A 66. percben úgy tűnt, hogy ismét megszerzi a vezetést az Eintracht, de Ilsanker gólját egy kis VAR-ozás után, les miatt érvénytelenítették. A hajrában mindkét csapat nagy energiákat mozgósított a győzelem megszerzéséért, a nagyobb helyzeteket a Frankfurt tudta kidolgozni, és a 87. percben be is talált az Eintracht, André Silva fejelt a kapuba (1-2). A 91. percben Kostic eldönthette volna a meccset, de lövése mellé ment. A legvégén még majdnem egyenlített a Dortmund, de egy védő tisztázni tudott a vonalról, igaz les miatt amúgy sem adták volna meg a gólt, így a Frankfurt 2010 óta először nyert Dortmundban.

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Hummels (45.), ill. Schulz (11. – öngól), André Silva (87.)