NB I: várni kell még a bajnokavatásra – videóval

A Fradi még holnap is bajnok lehet, amennyiben a Puskás Akadémia nem győzi le az MTK-t.

Már a 9. percben vezetést szerzett az Újpest, Kastrati ívelt volna a kapu elé, de a lecsúszó beadása Szappanos felett a kapuba szállt (1-0). Ezután is az újpestiek játszottak fölényben, Risztevszki, Antonov, majd Pauljevic lövését is hárítania kellett a Mezőkövesd kapusának. A 24. percben Onovo is helyzetbe került. Ezután kicsit magára talált a Kövesd, de a félidő hajrájában ismét az Újpest volt eredményes, Mitrovics talált be (2-0). A 60. percben pedig le is zárta a meccset a hazai csapat, ekkor Tallo volt eredményes (3-0). A hajrában még szépíthettek volna a vendégek, de Jurina lövését bravúrral védte Pajovics, így magabiztosan nyert az Újpest.

Újpest – Mezőkövesd 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Kastrati (9.), Mitrovics (43.), Tallo (60.), ill.

Az első nagy lehetőség a Kisvárda előtt adódott, a 27. percben Hej lövését blokkolta Blazic. Ezután a Ferencváros is próbálkozott, Sigér lőtt fölé. A 38. percben Melnik lövését védte Bogdán, majd a 45. percben a csereként beálló Jelena fejelt mellé. Az 52. percben be is talált a Kisvárda, de Jelena gólját nem adták meg. A 71. percben ismét a debütáló Bogdán védett, ezúttal Karabeljob lőtt kapura. Egy perccel később Heister lövését védte Dombó. A hajrában cserékkel próbálta felpörgetni csapatát Rebrov, de ez sem segített, nem született gól a mérkőzésen, így még nem bajnok a Ferencváros.

Kisvárda – Ferencváros 0-0