Diósgyőr: menekülés a győzelembe

Vérbeli kiesési rangadót játszott egymással a Diósgyőr és a Budafok. A tabellán utolsó két helyen álló csapata csapott össze az NB I 29. fordulójának nyitómérkőzésén.

A tét nem nyomta rá a bélyegét a mérkőzésre, azonnal látszott, hogy mindkét csapat meg akarja nyerni a mérkőzést. Mindkét csapatnak voltak helyzetei, mielőtt a 18. percben Asmir Suljic megszerezte a vezetést a Diósgyőrnek 0-1!
Ezután kicsit visszaesett a mérkőzés színvonala, majd a félidő hajrájára újra akadtak lehetőségei mindkét gárdának, azonban gól, már nem született az első játékrészben.

A második félidő is jó iramban kezdődött, az 52. percben megszületett az egyenlítő gól is. Kulcsár Kornél szabadrúgását Kovács Dávid fejelte a vendég kapuba 1-1!
A hazai csapat nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek, az 56. percben Suljic megszerezte a második találatát is 1-2!
A folytatásban záporoztak a helyzetek, de gól nem született, pedig Vanecek egy méterről fejelhetett az üres kapura.

Ezzel a Diósgyőr egy pontra megközelítette a Budafokot és életben tartotta bennmaradási esélyeit.

Budafoki MTE – Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)
Helyszín: Budapest, Promontor utcai Stadion Vezette: Berke B.
Gólszerzők: Kovács (52.) ill. Suljic (18., 56)