Ukrajna: egy tizenegyes döntött a rangadón

A Dinamo Kijev zsinórban a nyolcadik bajnokiját nyerte meg, ezúttal a második helyezett Sahtar Donyecket múlták felül a fővárosiak, és így már 10 ponttal vezetnek a legnagyobb riválisukkal szemben.

A Dinamo Kijev kezdte jobban a rangadót, a 4. percben Besiedin lőtt közelről, de Trubin védeni tudott. Ezután a Sahtar is veszélyeztetett, Kryvtsov lövését védte Bushchan. A 34. percben a videóbíró segítségével tizenegyeshez jutottak a kijeviek, melyet De Pena értékesített (0-1). A második félidő is a kijeviek kedve szerint alakult, a játékrész elején Mykolenko, majd De Pena lövése is elkerülte a kaput. A továbbiakban is a Dinamo akarata érvényesült, a Sahtar nem tudta feltörni a vendégek védelmét, így a kijeviek elvitték a három pontot Donyeckből.

Sahtar Donyeck – Dinamo Kijev 0-1 (0-1)