La Liga: Hatalmas lehetőséget szalasztott el a Barcelona! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 33. fordulójából elmaradt mérkőzését pótolta a Barcelona. A katalánok a Granadát fogadták és a mérkőzés jelentős részében nagy fölényben is futballoztak. Az első játékrészben előnybe is került Ronald Koeman együttese, de a második félidőben két védelmi megingást kihasználva fordítani tudott a Granada. A Barca így nem tudta átvenni a vezetést a bajnokságban 5 fordulóval az idény vége előtt.

A mérkőzés első perceitől komoly nyomást gyakorolt a Granada védelmére a Barcelona. A vendégek nagyjából a félidő feléig bírták követni a katalánok támadásait, ekkor Griezmann és Messi összjátékát követően utóbbi megszerezte a vezetést a Barca számára, 1-0! A 36. minutumban Messi ismét ziccerbe került, de a Granada kapusa nagy bravúrral hárítani tudott. A második játékrész egy nagy Griezmann helyzettel indult, viszont a vendégek is egyre többször eljutottak a Barcelona kapujáig. Hiába zajlott többnyire a Granada térfelén a játék, a második gólt nem tudták megszerezni Messiék, ezt pedig megbosszulta Diego Martinez csapata. A 63. percben egy védelmi megingást kihasználva Machis tudott kiegyenlíteni, 1-1! Az egyenlítést követően még nagyobb nyomást helyezett ellenfelére az ekkora már kiállított Koeman együttese, de a gólt ismét a vendégek szerezték. Egy újabb védelmi hibát kihasználva Molina senkitől sem zavartatva ezúttal fejjel vette be ter Stegen kapuját, 1-2! A végén hiába próbált meg mindent a Barcelona, még az egyenlítés sem jött össze. Koeman csapata így hatalmas lehetőséget szalasztott el, mivel így nem tudták átvenni a vezetést a bajnokságban.

Barcelona – Granada 1-2 (1-0)
Camp Nou Vezette: P. Fuertes
Gólszerzők: Messi (23.) ill. Machis (63.), Molina (79.)
Sárga lapok: ill. Soldado (20.), Perez (43.), Sanchez (89.), Marin (90+4.)
Kiállítás: Koeman (66.) ill.-

Barcelona: ter Stegen – Umtiti, Piqué, Mingueza (Dembelé 72.) – Alba, Busquets (Trincao 81.), Moriba (Pedri 72.), de Jong, Roberto – Griezmann, Messi Vezetőedző: Ronald Koeman

Granada: Escandell – Diaz, Sanchez, Perez – Foulquier, Herrera, Eteki (Gonalons 61.), Quini – Machis (Marin 76.), Suarez (Fede Vico 86.) – Soldado (Molina 61.) Vezetőedző: Diego Martinez