Német Kupa: Kiütötte ellenfelét a Borussia Dortmund! – videóval

Ellenfélre várt az RB Leipzig együttese, miután tegnap este hosszabbítás után legyőzték a Werder Brement. A másik párosításban a Borussia Dortmund a másodosztályú Holstein Kielt látta vendégül. A sárga-feketék egy parádés első félidőnek köszönhetően 5-0-ra kiütötték ellenfelüket.

Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés első 15 perce, de nem sokkal később már előnybe került az esélyesként pályára lépő Dortmund. A gólt Reyna szerezte, aki a tizenhatosnál kapott labdát, majd védhetetlenül a hálóba lőtt, 1-0! 7 minutummal később máris megduplázta előnyét a Borussia, miután egy szép összjátékot követően Reyna elé kerül a labda, neki pedig csak az üres hálóba kellett passzolnia, 2-0! A 26. percben már 3. gólját ünnepelhette a Dortmund. Emre Can indítása után Reus értékesítette a ziccerét, 3-0! A 3. bekapott gólt követően majdnem rögtön összejött a szépítés a Kielnek, de Reese lövése a kapufán csattant. A 32. minutumban tovább folytatta a gólfesztivált Terzic gárdája, miután Hazard is bevette a kaput, 4-0! A szünet előtt még Bellingham is betalált, ezzel teljesen megsemmisítve a vendégeket, 5-0! A második játékrészben alaposan visszavett a tempóból a Dortmund, de a Kiel sem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. A kedélyeket egyedül Morey súlyos sérülése borzolta. Összességében nagyon simán és teljesen megérdemelt jutott be a fináléba a Dortmund együttese, amelyre az RB Leipzig vár majd.

Dortmund – Kiel (II.) 5-0 (5-0)
Signal Iduna Park Vezette: C. Dingert
Gólszerzők: Reyna (16., 23.), Reus (26.), Hazard (32.), Bellingham (42.) ill.-
Sárga lapok: -ill. Hauptmann (37.), Lorenz (87.)
Kiállítás: -ill.-