Premier League: újabb lépést tett a bajnoki cím felé a Manchester City – videóval

Legutóbbi hat bajnokijából ötöt megnyert a City, míg a Crystal Palace zsinórban harmadik vereségét szenvedte el.

Ahogy azt a Manchester City-től megszokhattuk hatalmas mezőnyfölényt alakított ki Guardiola csapata, ám a kulcspasszok és a befejezések nem sikerültek az első félidőben. A Crystal Palace jól védekezett, és ellentámadásokat is tudott vezetni. A 29. percben Benteke lőtt kapura, de Ederson bravúrral hárítani tudott. A félidő végére felpörgött a City támadójátéka, a 36. percben Gabriel Jesus be is talált, de gólját les miatt érvénytelenítették. Két perccel később Agüero is próbálkozott, de nem talált kaput az argentin. A második játékrészt is nagy fölényben kezdte a Manchester City, az 57. percben Agüero góljával pedig meg is szerezte a vezetést a City (0-1). Két perccel később kettőre növelte az előnyét Guardiola csapata, Ferran Torres érkezett jól egy lecsorgó labdára, és a spanyol okosan ellőtte a védők lábai között a labdát (0-2). A 63. percben le is zárhatta volna a meccset a Man. City, de Sterling lövése a kapufán csattant. A Crystal Palace nem tudott kijönni a manchesteriek szorításából. A 74. percben Cancelo lőtt fölé. A 83. percben Sterling ugrott ki, de eltekerte a kapu mellett a labdát, így kétgólos győzelmet aratott a City.

Crystal Palace – Manchester City 0-2 (0-0)
Gólszerzők: ill. Agüero (57.), Ferran Torres (59.)