Serie A: továbbra is küzd a dobogós helyek egyikéért a Napoli – videóval

Zsinórban hatodik bajnokiján nem talált legyőzőre a Napoli, míg a Spezia sorozatban ötödik meccsén maradt nyeretlen.

A Napoli kezdte jobban a találkozót, a 12. percben Osimhen lőtt mellé. A 15. percben újabb helyzetet alakított ki Gattuso csapata, Zielinski pedig gólra is váltotta a lehetőséget (0-1). Nyolc perc múlva újabb gólnak örülhettek a nápolyiak, Zielinski ugratta ki Osimhent, a nigériai csatár pedig be is talált (0-2). A második gól után kicsit visszavett a Napoli, a Spezia pedig rendezte a sorait, ám a 44. percben ismét Osimhen volt eredményes (0-3). A második játékrészre már nem jött ki akkora lendülettel a Napoli, a Spezia pedig próbált szépíteni, ami a 64. percben sikerült is, Piccoli váltott gólra egy kipattanót (1-3). A Spezia ezután is próbálta csökkenteni a hátrányát, ám a 80. percben lezárta a meccset a Napoli, ekkor Lozano volt eredményes (1-4).

Spezia – Napoli 1-4 (0-3)
Piccoli (64.), ill. Zielinski (15.), Osimhen (23., 44.), Lozano (80.)