La Liga: Kiesési rangadót nyert az Alavés! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 36. fordulójában a kiesés elől menekülő Elche és Alavés gárdája csapott össze. A találkozót végül 0:2-re a vendégek nyerték, amivel komoly lépést tettek a bennmaradás felé.

Rendkívül fontos 3 ponttal gazdagodott az Alavés gárdája a ma esti, Elche elleni mérkőzésen. A hazaiak két vereség, míg a vendégek 3 nyeretlen meccs után vágtak neki ennek a találkozónak, amelyen ugyan több helyzetet dolgozott ki az Elche, de a gólokat Javi Calleja csapata szerezte. A vendégek az első játékrész vége előtt pár perccel kerültek előnybe, miután egy szögletet követően Rioja szép cselsorozat végén hozta kihagyhatatlan helyzetbe Joselut, 0-1! A második félidő elején egy rosszul hátratett labdával lódult meg a kapu felé Joselu, aki visszaadta a kölcsönt Riojának, miután önzetlenül kiszolgálta csapattársát, 0-2! Hiába próbálkozott becsülettel az Elche, a szépítés sem jött össze számukra a mérkőzésen, így egy közvetlen riválisukkal szemben buktak fontos pontokat, de a kiesőzóna körül olyan szoros az állás, hogy még messze nem reménytelen a helyzetük. Az Alavés viszont átmenetileg 5 pontra el tudott lépni a 18. helyezett Huesca elől, így egy komoly lépést téve afelé, hogy a következő szezonban is az élvonalban szerepeljenek.