Primeira Liga: Nyert és ezzel bajnok lett a Sporting! – videóval

A portugál bajnokság (Primeira Liga) 32. fordulójában a Sporting a kiesés ellen küzdő Boavistát látta vendégül. Ruben Amorim együttese végül 1:0-ás sikert aratott, ami bőven elegendő volt ahhoz, hogy a csapat története 19. bajnoki címét ünnepelhesse.

A 32. fordulóban sikerült bebiztosítania története 19. bajnoki címét a Sportingnak. A zöld-fehérek legutóbb a 2001/02-es szezonban zártak az első helyen, tehát közel 20 évet vártak az újabb cím megnyeréséig. Az első helyet a 16. azaz osztályozós pozícióban álló Boavista ellen biztosíthatták be, amit végül sikerrel is abszolváltak. Ruben Amorim legénysége mind a két játékrészben komoly fölényben futballozott, és az első félidő 36. percében csapata meg is szerezte a találkozó egyetlen gólját. A hős ezúttal Paulinho volt, aki egy szélső beadást pofozott közvetlen közelről a hálóba, 1-0! A második játékrészben is bőven megvolt az esélye a Sportingnak, hogy eldöntse a találkozót, de a vendégek kapusa, vagy éppen a kapufa megakadályozta őket a gólszerzésben. Végül ez az egy gól is elégnek bizonyult, és a Sportingnak megvan az esélye arra, hogy veretlenül zárja ezt a szezont, miután az eddigi 32 körben 25 győzelmet és 7 döntetlent könyvelhettek el. A bajnokságból pedig már csak két forduló van hátra.