La Liga2 Playoff: kettős győzelemmel jutott fináléba a Rayo – videóval

Az első mérkőzés fölényes megnyerése után a vasárnapi visszavágót nyert helyzetből várhatta a Rayo Vallecano együttese a fővárosi rivális Leganés ellen…

(Photo by Angel Martinez/Getty Images)

A spanyol másodosztályú bajnokság (La Liga2) rájátszásának elődöntőjében a Rayo Vallecano a hazai 3-0-s siker után idegenben 2-1-re győzte le a Leganés együttesét és jutott be a sorozat fináléjába. A hazaiak nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a háromgólos hátrányban, és már az első tíz perc végén kihasználták első lehetőségüket, az előre húzódó Jonathan Silva visszatett labdáját Robert Ibanez helyezte védhetetlenül a hálóba. Hiába kapott vérszemet és jött lendületbe a hazai gárda, a további próbálkozásaikat a Rayo sikerrel verte vissza, így a félidőben 1-0 volt az eredmény. A továbbiakban is a Leganés igyekezett faragni lemaradását, de a második etap derekánál egy kapu elé ívelt szabadrúgás Sergio Gonzalez fejéről a saját kapujában kötött ki. Ezzel a góllal a vallecasiak eldöntötték a kérdéseket, ráadásul bő tíz perccel később egy tökéletesen kijátszott ellentámadás végén Andrés Martin közeli találatával a győzelmet is megszerezték a vendégek.

A kettős győzelemmel továbbjutó Rayo ellenfele az Almeríát búcsúztató Girona csapata lesz a feljutásért zajló döntőben.

Leganés – Rayo Vallecano 1-2 (1-0)
Gólszerzők: Ibanez (11.), ill. S. González (67. – öngól), Andrés Martin (80.)
Továbbjutott: a Rayo Vallecano 4-1-es összesítéssel