Futsal: története során először bajnok a Haladás

A Szombathelyi Haladás a sérüléssel küzdő játékosai hiányának ellenére is behúzta az első két mérkőzést, mely után a Berettyóújfalu szépíteni tudott, így Szombathelyen dőlhetett el a bajnoki cím sorsa.

A mérkőzés elejére kissé rányomta a bélyegét a nagy tét, de inkább a Berettyó irányított, viszont a Haladás jól védekezett, Alasztics Marcell pedig remekül védett. A gólcsend a 10. percben tört meg, ekkor Nagy Kevin passzolta vissza a labdát, – igaz az alapvonalon túlról, ám ezt a játékvezetők nem látták – ami Sándor Mátéról, a Berettyójfalu kapusáról a saját hálójába pattant (1-0). Ezután a Haladás akarata érvényesült, a 15. percben Dróth Zoltán harcolt ki egy büntetőt, de Henrique a kapufát találta el. Nem szomorkodtak sokáig a szombathelyiek, egy perccel később Dróth fülelte le Alvarito passzát és kilőtte a hosszú alsót (2-0). A félidő végére felpörgött a Berettyó, de Alasztics újabb bravúrokkal őrizte a Hali kapuját. A második játékrészt remekül kezdte a Haladás, a 21. percben Nagy Kevin lőtte ki a hosszú felsőt (3-0). A 25. percben Dávid Richárd is betalált, ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozta korábbi csapatát, a Berettyóujfalut (4-0). Ezután Sergio Mullor Cabrera lehozta a kapusát, így átállt az öt-a-négy elleni játékra, amit nagyszerűen védekezett le a Hali, sőt Kovács Máté a kapufát is eltalálta. A legvégén kisebb tűzijáték alakult ki Alasztics kapuja előtt, de ő továbbra is remekül állta a sarat, csak a 39. percben tudott túljárni az eszén Nagy Imre (4-1).