Magabiztos győzelemmel hangolt az Újpest elleni visszavágóra a Basel

Csütörtökön Budapesten 2-1-re nyert a Basel az Újpest ellen, ezzel előnnyel várhatják a visszavágót az Európa konferencia-liga-selejtezőjében, a svájciak a bajnokságban is remekeltek.

(Photo by Mario Hommes/DeFodi Images via Getty Images)

Kiválóan kezdte a találkozót a hazai pályán futballozó Basel, már a 19. percben megszerezték a vezetést, az Újpest ellen is eredményes Arthur góljával. Ezzel sorozatban negyedik találkozóján volt eredményes a brazil.
Az első félidő hajrájában emberelőnybe került a Basel miután a Servette játékosát, Sassot kiállította a játékvezető, sőt a megítélt büntető, Arthur értékesítette.

A második félidőre sem állt le a Basel, ahogy Arthur sem, az 50. percre összejött neki a klasszikus mesterhármas, sőt a 63. percben a negyedik gólját is megszerezte. A két találat között Esposito értékesített egy tizenegyest, ezzel már 5-0 volt a Basel javára.
A hajrában Kyei góljával szépíteni tudott az emberhátrányban futballozó vendég csapat.

A Basel és az Újpest csütörtökön játssza a visszavágót, 19 óra 30 perctől Bázelben, a találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Basel – Servette 5-1 (2-0)
Gólszerzők: Arthur (19., 45.- büntetőből, 50., 63.), Esposito (60.- büntetőből) ill. Kyei (75.)