Oroszország: a hajrában dőlt el a rangadó – videóval

Az orosz első osztályú bajnokság (Premjer Liga) hatodik fordulójában az eddig veretlen Zenit Szentpétervár fogadta a CSZKA Moszkvát.

Zenit-helyzettel indult az orosz rangadó, a korábbi Barca-támadó, Malcom érkezett egy beadásra, de Akinfeev védett. A 27. percben a CSZKA is veszélyeztetett, de Dzagoev lövése a kapufán csattant. A 34. percben ismét a moszkvaiak próbálkoztak, de Zabolotnyi lövését védte Kerzhakov. A második félidőben magához ragadta a kezdeményezést a szentpétervári alakulat, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak. A vendégek jól védekeztek, viszont a támadások építésére már nem maradt elég energiájuk. A 82. percben aztán góllá érett a Zenit nyomása, Azmoun került helyzetbe, és nem hibázott és megszerezte a győztes gólt (1-0).

Zenit – CSZKA Moszkva 1-0 (0-0)