El: Keményen küzdött a Ferencváros, de 3 ponttal térhet haza a Real Betis! – videóval

Első hazai mérkőzésén léphetett pályára az Európa-liga csoportkörében a Ferencváros együttese, amely a Real Betist látta vendégül. Peter Stöger csapata jól tartotta magát az egész mérkőzésen, és nem játszott alárendelt szerepet, de végül a Betis két góllal jobbnak bizonyult.

(Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)

Tapogatózó játékkal kezdte a mérkőzést mind a két csapat, így szinte mondhatni, hogy az első helyzetből született meg a találkozó első gólja a 17. percben. A Fradi védelme kissé elváltotta magát, amit Rodri használt ki, aki jól tálalt Fekir elé, a világbajnok játékos pedig nem is hibázott, 0-1! A vezetés tudatában kissé megnyugodott a Betis, ennek következtében pedig a Ferencváros előtt is alakultak ki lehetőségek. Először Samy Mmaee fejesét kellett hárítania Silvának. Ezt követően a túloldalon is adódott egy komoly lehetőség, de Guardado fejesét bravúrral védte Dibusz. A szünet előtt nem sokkal majdnem összejött az egyenlítés a Fradi számára, Ryan Mmaee viszont közelről a kapu mellé fejelte a labdát. A félidei eligazításra aztán így is egyenlő állással vonulhattak a zöld-fehérek, a 44. percben ugyanis Uzuni használta ki az egyik védő bizonytalanságát, és a megszerzett labdát, szépen a kapuba helyezte jó 20 méterről, 1-1! A második félidő kiegyenlített játékot hozott, olyannyira, hogy egyik csapat sem tudott igazán komoly helyzeteket kidolgozni. A 76. percben aztán ismét előnybe került a Betis. Egy szögletet követően Wingoról olyan szerencsétlenül pattant a labda a kapu felé, hogy Dibusz esélytelen volt a hárításra, 1-2! A véghajrában mindent megtettek a zöld-fehérek az egyenlítésért, ezt pedig ki is használta a Betis. A 95. percben Tello állította be a 3:1-es végeredményt, így a spanyolok 3 ponttal térhetnek haza a Groupama Arénából!

Ferencváros – Real Betis (spanyol) 1-3 (1-1)
Groupama Aréna Vezette: R. Reinshreiber
Gólszerzők: Uzuni (44.) ill. Fekir (17.), Wingo (76. – öngól), Tello (90+5.)
Sárga lapok: Laidouni (87.) ill. Akouokou (41.), Montoya (58.), Rodri (79.)
Kiállítás: -ill.-

Ferencváros: Dibusz – Civic, S. Mmaee, Blazic, Botka (Zubkov 82.), Wingo – Laidouni (Loncar 89.), Zachariassen (Tokmac 61.), Vécsei – Uzuni, R. Mmaee Vezetőedző: Peter Stöger

Real Betis: Silva – Montoya, Pezzella, Bartra, Moreno – Akouokou (Rodriguez 58.), Guardado, Rodri (González 81.), Fekir, Joaquin (Tello 58.) – Iglesias (Willian José 58.) Vezetőedző: Manuel Pellegrini