La Liga: Luis Suárez vezérletével az Atletico legyőzte a Barcelonát! – videóval

A spanyol bajnokság (La Liga) 8. fordulójában az Atletico Madrid a Barcelona együttesét fogadta. A “Matracosok” az első játékrészben Thomas Lemar és Luis Suárez vezérletével kétgólos előnyre tettek szert, amit a mérkőzés végéig meg is őriztek.

(Photo by Berengui/DeFodi Images via Getty Images)

Nagyjából ott folytatta a játékot a Barcelona csapata, mint ahol a Benfica elleni 3:0-s vereség során abbahagyták. A játékrész első felében Thomas Lemar két távoli lövéssel veszélyeztetett, majd Carrasco szabadrúgása ijesztett rá ter Stegenre. A 23. percben viszont már a német kapus is tehetetlen volt, miután egy szép támadásépítés végén Suarez ugratta ki Lemart, aki mattolta ter Stegent, 1-0! A 27. percben nagy esély adódott Coutinho előtt, hogy egyenlítsen, de kevéssel eltévesztette Oblak kapuját. 1 minutummal később Felix passza után Suárez is ziccerbe került, de a korábbi Barca játékos a kapu mellé lőtt. A félidő előtti utolsó pillanatokban viszont már nem hibázott az uruguayi támadó. Ismét egy szép labdajáratást követően Lemar visszaadta a kölcsönt Suáreznek, aki nem hibázott ter Stegennel szemben, majd a gólját követően nem ünnepelt volt csapata ellen, 2-0! A második játékrész első komoly lehetősége a Barcelona előtt adódott, de Coutinho nem tudta értékesíteni a ziccert. A brazil játékos ezúttal eltalálta a kaput, de Oblak eszén nem tudott túljárni. Az Atletico a megszokott módon okosan “égette az órát”, és különösebb nagyobb helyzet nélkül is magabiztosan tartották kétgólos előnyüket, ezzel még mélyebb gödörbe lökve a Koeman vezette Barcelonát.

Atletico Madrid – Barcelona 2-0 (2-0)
Wanda Metropolitano Vezette: C. S. Grado
Gólszerzők: Lemar (23.), Suárez (44.) ill.-
Sárga lapok: De Paul (45+1.), Koke (78.) ill. Gavi (20.)
Kiállítás: -ill.-

Atletico Madrid: Oblak – Hermoso (Felipe 81.), Gimenez, Savic – Koke, Carrasco (Lodi 81.), Lemar, De Paul (Trippier 46.), Llorente – Felix (Correa 72.), Suárez (Griezmann 72.) Vezetőedző: Diego Simeone

Barcelona: ter Stegen – Mingueza (L. de Jong 75.), Araujo, Piqué, Dest (Lenglet 86.) – Nico (Roberto 46.), Busquets, Gavi (Puig 75.), Coutinho (Fati 64.), F. de Jong – Depay Vezetőedző: Ronald Koeman