NL: ismét hátrányból fordítottak a franciák, és megnyerték a finálét! – videóval

A mai napon lezárultak a Nemzetek Ligája helyosztói. Az olasz-belga bronzmeccset követően a spanyolok és a franciák csaptak össze az első helyért, amit végül a világbajnoki címvédő hódított el, miután az elődöntőhöz hasonlóan ismét hátrányból tudták megfordítani a saját javukra a találkozót.

(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Nagyon kevés lehetőséget hozott a Nemzetek Ligája döntőjének első félideje, pedig nagyon ígéretesen indult a találkozó, hiszen egy veszélyes francia lehetőség alakult ki az első percekben. Ezt követően viszont inkább mindkét csapat a stabil védekezésre koncentrált. A mezőnyfölényt a spanyolok alakították ki, Luis Enrique tanítványainál jóval többet volt a labda, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A második játékrész első része is hasonló mederben folyt, de a 64. percben megszerezhették volna a vezetést a franciák, de Theo Hernández lövése a felsőlécen csattant. Az ellentámadásból viszont már gól született. Oyarzabal használta ki Upamecano bizonytalanságát, és mattolta Llorist, 1-0! Nem sokáig örülhettek azonban a vezetésnek a spanyolok, ugyanis bő egy perccel később Benzema gyönyörű tekerése talált utat a hálóba, 1-1! A véghajrára rákanyarodva a franciák a vezetést is megszerezték, Hernández kiugratása után ugyanis Mbappé talált a hálóba, 1-2! A 88. percben Oyarzabal került közel ahhoz, hogy egyenlítsen, de Lloris nagy bravúrral hárítani tudott. Nem sokkal később Simon is nagy védést kellett hogy bemutasson Mbappé lövésénél, ezzel meccsben tartva a spanyolokat. A 94. percben ismét Lloris komoly védésére volt szükség, ami mint kiderült a győzelmet is jelentette a franciák számára, hiszen ez volt a mérkőzés utolsó helyzete.

Spanyolország – Franciaország 1-2 (0-0)
Stadio Giueseppe Meazza Vezette: A. Taylor
Gólszerző: Oyarzabal (64.) ill. Benzema (66.), Mbappé (80.)
Sárga lapok: Laporte (86.) ill. Pogba (46.), Koundé (55.), Mbappé (89.)
Kiállítás: -ill.-

Spanyolország: Simon – Alonso, Laporte, Garcia, Azpilicueta – Rodri (Fornals 85.), Busquets, Gavi (Koke 75.) – Sarabia (Pino 61.), Oyarzabal, Torres (Merino 85.) Szövetségi kapitány: Luis Enrique

Franciaország: Lloris – Koundé, Varane (Upamecano 42.), Kimpembe – Pavard (Dubois 79.), Thcouameni, Pogba, T. Hernández – Griezmann (Veretout 90+2.) – Mbappé, Benzema Szövetségi kapitány: Didier Deschamps