NL: otthon tartották az olaszok a bronzérmet – videóval

A Nemzetek Ligája Olaszországban zajló négyesdöntőjében a vasárnapi napon kerül sor a helyosztókra, a délutáni órákban a “kisdöntőben” a házigazda mérkőzött meg Belgiummal a dobogó harmadik fokáért…

(Photo by Massimo Rana – Pool/Getty Images)

A Nemzetek Ligája bronzmérkőzésén Olaszország hazai környezetben 2-1-re legyőzte Belgium válogatottját. A vendéglátó olasz válogatott kezdte aktívabban a találkozót, és az első negyedóra végeztével Raspadori veszélyeztetett. A későbbiekben a belgák lassan átvették az irányítást a mezőnyben, de a komolyabb lehetőségek a házigazda előtt adódtak, azonban Courtois kiválóan őrizte kapuját. Egyetlen valamire való lehetősége alkalmával Belgium is megszerezhette volna az előnyt, azonban Saelemaekers lövése a kapufát találta el. Az első félidő ráadásának pillanataiban Chiesa kísérleténél pedig ismét Courtois védett bravúros mozdulattal. A fordulást követően az Azzurri szinte azonnal magához ragadta az előnyt, amikor egy szöglet utáni rövid felszabadítást Nicoló Barella vágott a tizenhatos vonaláról kapásból a hálóba. (1-0) Martínez kettős cserével, köztük De Bruyne pályára küldésével próbált frissíteni. Egyenlítés helyett azonban kisvártatva Castagne Chiesa elleni szabálytalansága miatt az olaszok jutottak büntetőhöz, melyet Domenico Berardi értékesített. (2-0) Néhány perccel később Alderweireld kísérleténél Donnarumma védett magabiztosan. A hajrában a belgák nem adták fel a felzárkózás reményét, és a 86. percben egy kontra végén De Bruyne kiugratásából Charles de Ketelaere szerzett remek gólt a kapus lábai között. (2-1) Ugyan a vége izgalmassá vált, egyenlíteniük nem sikerült, Olaszország végzett a harmadik helyen.

Nemzetek Ligája, a 3. helyért:
Olaszország – Belgium 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Barella (47.), Berardi (65. – büntetőből), ill. de Ketelaere (86.)

A sorozat döntőjét vasárnap este 20:45-től Spanyolország és Franciaország vívhatja egymás ellen Milánóban.