Oroszország: az utolsó percben szenvedett vereséget a Zenit – videóval

A válogatott szünet előtti utolsó meccsét is elbukta az orosz bajnoki cím védője, ezúttal pedig az Arsenal Tula győzte le a Zenitet.

A mérkőzés elejétől kezdve fölényben játszott a Zenit, a 19. percben Kochenkov védte Malcom lövését. A 23. percben a másik kapu előtt is veszély alakult ki, Kritsyuk hárította Markov próbálkozását. A 44. percben előnybe kerülhetett volna a címvédő, de Erokhin közelről fölé lőtt. A második félidő is Zenit-helyzettel indult, Dzyuba nem talált kaput. Az 54. percben előnybe került az Arsenal Tula Davitashvili lőtt az alsóba (1-0). A 67. minutumban Tkachev duplázhatta volna meg az előnyt, de mellé lőtt. A hajrára felszívta magát a Zenit, a 85. percben Malcom szabadrúgása kerülte el a kaput. A 88. percben összejött az egyenlítés, Dzyuba érkezett Malcom beadására, az orosz csatár pedig a kapuba fejelt (1-1). Amikor már azt hihettük, hogy döntetlen lesz a vége, jött Kangwa és egy igazi bombagóllal eldöntötte a mérkőzést, otthon tartotta a három pontot az Arsenal Tula (2-1).

Arsenal Tula – Zenit 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Davitashvili (54.), Kangwa (90.), ill. Dzyuba (88.)