Fehéroroszország: megvédte bajnoki címét a Szoligorszk

Zsinórban ötödik bajnokiját nyerte meg a Szoligorszk, és ez a győzelem, azt jelenti, hogy nem lehet már befogni őket a tabella élén!

Már a 2. percben vezetést szerzett a Gomel, Solovei talált be (1-0). Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, de nem sikerült növelni az előnyt. A második játékrész kiegyenlítettebb játékot hozott, feljavult a Szoligorszk. A 67. percben össze is jött az egyenlítés, Filipenko volt eredményes (1-1). A 76. percben fordítani tudott a címvédő, Skavysh talált be (1-2). Nem sokáig örülhettek a vendégek, a 79. minutumban Pobudey egyenlített (2-2). A 92. percben jött a csattanó, Chikida öngólja bajnoki címet ért a Szoligorszknak (2-3).

Gomel – Szoligorszk 2-3 (1-0)
Gólszerzők: Solovei (2.), Pobudey (79.), ill. Filipenko (67.), Skavysh (76.), Chikida (92. – öngól)