BL: odahaza is legyőzte a Liverpool az Atleticot! – videóval

A Bajnokok Ligája negyedik körében a B-csoporton belül a Liverpool az Atletico Madridot fogadta, a D jelű kvarttetben az Inter pedig a Sheriff Tiraspolhoz látogatott a szerdai játéknapon…

(Photo by Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images)

B-csoport:

A Liverpool a 13. percben szerezte meg a vezetést. Trent Alexander-Arnold remek beadása után Diogo Jota vette be Oblak hálóját. A 21. minutumban az ifjú hátvéd eresztett meg egy távoli lövést, amibe a kapu közelében lévő Sadio Mané beletette a lábát, így az Atletico portásának esélye sem volt. A 23. percben ismét a hazai csapat előtt adódott lehetőség, Oxlade-Chamberlain lövése azonban ezúttal elkerülte Jan Oblak kapuját. A 36. minutumban megfogyatkozott az Atleti, Felipe szabálytalankodott Manéval szemben. Makkelie játékvezető háromszor is szólt a brazil védőnek, hogy fáradjon oda hozzá, de nem tette meg. A holland türelme elfogyott és felmutatta a piros lapot a számára. A játékrész hajrájában sorra jöttek gyakorlatilag a Liverpool helyzetek, de ezek kimaradtak. Jürgen Klopp legénysége így is kétgólos előnyből várhatta a folytatást.

A szüntet követően nem állt le a Liverpool, s az első jó 10-15 percben rengeteg lehetőséget láthattunk a hazaiak részéről. A 48. minutumban Jota ráadásul gólt is szerzett, de a VAR segítségével kiderült, lesen állt, a játékvezető így természetesen érvénytelenítette a találatot. Az 52. percben Salah lövését hárította Oblak, majd nem sokkal később először Matip, majd Jota hagyott ki nagyobb helyzetet. Az 57. minutumban Luis Suarez kísérlete pattant meg Matipon, s így Alisson tehetetlen volt. A gólt utólag elvették, mivel az egyik csapattársa lesen állt a labda megjátszásának pillanatában. A 60. perctől még láthattunk néhány kisebb-nagyobb lehetőséget, de összességében jócskán visszaesett a tempó. A Liverpool tehát otthon tartotta a három pontot és négy forduló után hibátlanul vezeti a B-csoportot.

Liverpool – Atletico Madrid 2-0 (2-0)
Anfield Road (Liverpool); Vezette: Danny Makkelie (holland)
Gólszerzők: Jota (13.), Mané (21.) ill.
Sárga lapok:
Mané (15.), Jota (86.) ill. Hermoso (8.), Suarez (37.), Koke (38.), Joao Felix (52.)
Kiállítás: ill. Felipe (36.)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (Phillips 90+3.), Van Dijk, Matip, Tsimikas – Oxlade-Chamberlain (Minamino 78.), Fabinho (Thiago 59.), Henderson – Salah, Jota, Mané (Firmino 46., Origi 78.). Vezetőedző: Jürgen Klopp

Atletico Madrid: Oblak – Felipe, Gimenez, Hermoso – Trippier, Correa (Serrano 75.), De Paul, Koke (Cunha 69.), Carrasco (Vrsaljko 69.) – Suarez (Herrera 59.), Joao Felix (Renan Lodi 59.). Vezetőedző: Diego Simeone

A mérkőzés videós összefoglalója:

A B-csoport jelenlegi állása:

D-csoport:

Az Inter idegenben is 3-1-es sikert aratott a Bajnokok Ligáját meglepően rendkívül jól kezdő Sheriff Tiraspol ellen. Simone Inzaghi csapata már az első félidőben nagy fölényben játszott, de gólt nem szerzett. A fordulást követően viszonylag gyorsan megtört a jég. Az 54. percben Brozovic szerezte meg a vezetést az Internazionale számára, a horvát középpályás jó 16 méterről volt eredményes. A 66. minutumban Skriniar növelte a milánói együttes előnyét, a szlovák kiválóság Brozovic szöglete után lőtt a kapuba. A 82. percben a csereként beállt Sánchez döntötte el a három pont sorsát, a chilei támadó kihasználta az egyik hazai védő könnyelműségét. A hosszabbításban szépített a Sheriff, a 90+2. minutumban Traore vette be Handanovic hálóját.

Sheriff Tiraspol – Inter 1-3 (0-0)
Sheriff Stadion (Tiraspol); Vezette: Felix Zwayer (német)
Gólszerzők: Traore (90+2.) ill. Brozovic (54.), Skriniar (66.), Sanchez (82.)
Addo(35.), Cristiano (51.), Kolovos (61.), Fernando (63.) ill. Darmian (43.), Skriniar (67.)
ill.

Sheriff Tiraspol: Athanasiadis – Fernando, Arboleda, Dulanto, Cristiano – Thill, Addo (Radeljic 62.) – Traore, Kolovos (Bruno 73.), Castaneda – Jakhshibaev (Julien 81.). Vezetőedző: Yuriy Vernydub

Inter: Handanovic – Skriniar, De Vrij (Ranocchia 85.), Bastoni – Darmian (Dumfries 46.), Barella, Brozovic, Vidal, Dimarco (Perisic 64.) – Dzeko (Correa 81.), Martinez (Sanchez 81.). Vezetőedző: Simone Inzaghi